O Klubie

Nasz klub istnieje od 2003 roku i przez te lata zdążył zaszczepić miłość do gimnastyki w sercach wielu młodych dziewcząt i ich rodziców. Kadrę klubu stanowią trenerzy z licencją PZG, byłe zawodniczki UKS Dąb-19 i choreograf tańca klasycznego.

Możemy pochwalić się sporym dorobkiem medalowych osiągnięć. Nasze zawodniczki starują w zawodach rangi okręgowej, ogólnopolskiej jak również międzynarodowej, gdzie mają szanse współzawodniczyć z najlepszymi klubami w Polsce jak i z zza granicy, i tym samym podwyższać swoje umiejętności sportowe. Z katowickich klubów gimnastyki artystycznej, posiadamy najlepsze wyniki sportowe, a zawodniczki Naszego klubu wchodzą w skład Kadry Śląska.

Kultura fizyczna, sport a przede wszystkim gimnastyka artystyczna jest dla nas przyjemnością i pasją życia. Staramy się zapewnić dzieciom, które do nas się zwracają warunki prawidłowego rozwoju i odnoszenia sukcesów w sporcie. Naszym celem jest rozpowszechnienie zdrowego stylu życia, ukazywanie radości i satysfakcji z ćwiczeń fizycznych oraz ugruntowywanie wartości moralno – etycznych obowiązujących w sporcie.

Gimnastyka Artystyczna

Gimnastyka artystyczna jest sportem uprawianym przez dziewczęta od ok. 5 do 24 lat. Od 1984 roku jest dyscypliną olimpijską. Jest to sport bardzo dziewczęcy i widowiskowy, łączy elementy tańca z cwiczeniami gimnastycznymi oraz manipulacją przyborów przy muzyce. Polega na wykonywaniu układu taneczno -akrobatycznego bez przyboru (wykonywany przez najmłodsze zawodniczki od 5-9 lat) układu ze skakanką, obręczą, piłką, maczugami i wstążką.

Gimnastyka artystyczna kształtuje w dzieciach nie tylko nawyk prawidłowej postawy, ale także grację i elegancję ruchów. Poprzez wykształcenie w dzieciach gibkości, wyczucia równowagi i ogólnej kondycji fizycznej jest podstawą i wyjściem do wielu dyscyplin sportu.

Ponadto dzieci uprawiające sport są zdyscyplinowane, zorganizowane, pewniejsze siebie. Mimo wielu godzin spędzonych na sali gimnastycznej osiągają doskonałe wyniki w nauce.

Gimnastyka Ogólnorozwojowa

Gimnastyka ogólnorozwojowa to zajęcia dla dzieci z zestawami ćwiczeń ogólnych – polecanych dla zwiększenia sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej. Zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej rozwiną w dziecku cechy psychomotoryczne takie jak: orientacja w przestrzeni, zręczność, refleks, spostrzegawczość oraz koordynację ruchową, poprawiają kondycję fizyczną, a także korzystnie wpłyną na ogólny rozwój dziecka, wzmocnią organizm oraz będą kształtować prawidłową postawę dziecka.

Plan treningów